Akcesoria jednorazowe do spa i hotelu – przegląd najlepszych produktów

Gabinety masażu, strefy spa, gabinety kosmetyczne, strefa odnowy biologicznej w hotelu, basen – to kluczowe miejsca, w których wykorzystuje się jednorazowe akcesoria, w tym przede wszystkim: chusteczki, prześcieradła, ręczniki, kapcie, czepki, podkłady i płatki kosmetyczne. W jakie akcesoria jednorazowe powinny zaopatrzyć się gabinety spa? Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych produktów jednorazowych dla hotelu.

Akcesoria jednorazowe do spa i hotelu – przegląd najlepszych produktówGabinety masażu, strefy spa, gabinety kosmetyczne, strefa odnowy biologicznej w hotelu, basen – to kluczowe miejsca, w których wykorzystuje się jednorazowe akcesoria, w tym przede wszystkim: chusteczki, prześcieradła, ręczniki, kapcie, czepki, podkłady i płatki kosmetyczne. W jakie akcesoria jednorazowe powinny zaopatrzyć się gabinety spa? Przedstawiamy przegląd najpopularniejszych produktów jednorazowych dla hotelu.


Wyposażenie gabinetów masażu i strefy w spa w akcesoria hotelowe stanowi nie lada wyzwanie. Bo z jednej strony należy zapewnić odpowiednie produkty galanterii hotelowej, jak np. szlafroki oraz ręczniki frotte do łazienki hotelowej wraz z całym zapleczem logistycznym związanym z wymianą brudnych rzeczy na czyste, zapewnieniem prania (we własnej pralni lub w firmie zewnętrznej) i środków czystości potrzebnych do utrzymania tych produktów w jak najlepszym stanie. Z drugiej strony należy zapewnić stałe dostawy „zużywalnych materiałów”, w tym przede wszystkim kosmetyków wykorzystywanych w łazienkach hotelowych i strefach spa oraz materiałów, takich jak jednorazowe akcesoria do spa. Skupimy się na tych ostatnich i przedstawimy krótką check-listę najważniejszych produktów, o których należy pamiętać.


Wielorazowe czy jednorazowe akcesoria do spa?


I jedne i drugie mają swoje wady i zalety. Korzystając z produktów wielorazowych (jak np. ręczniki) możemy nieco zaoszczędzić oraz uczynić z nich formę promocji hotelu lub gabinetu (np. poprzez personalizację i dedykowane nadruki z marką obiektu). W kwestii kosztów – owszem, początkowa inwestycja szybko się zwróci, jednak trzeba zadbać o system prania i obieg czystej i brudnej bielizny. Wielorazowe akcesoria do spa to także dbałość o środowisko naturalne i generowanie znacznie mniejszej ilości odpadów. 


Jednak w wielu przypadkach korzystanie z akcesoriów wielokrotnego użytku po prostu nie jest możliwe lub bardzo trudne ze względów higienicznych – mowa tu np. o płatkach kosmetycznych czy chusteczkach do demakijażu. Ale i w tym przypadku, mądrze planując zaopatrzenie, można sporo zaoszczędzić. Jak to zrobić? Przede wszystkim warto kupować u producenta (np. kosmetykshop) i wybierać większe zbiorcze opakowania. Warto wybierać takich dostawców (jak np. Wszystko-do-hotelu.pl), którzy zapewniają kompleksową ofertę jedno- i wielorazowych akcesoriów do spa. Kupując w jednym miejscu oszczędzamy czas (nie trzeba szukać u wielu dostawców, wszystko jest w jednym miejscu) i pieniądze (kupując więcej, mamy szansę na spore rabaty, oprócz tego za przesyłkę płaci się tylko raz lub nie płaci się wcale przy dużych zamówieniach).


Jakie akcesoria do spa i gabinetu kosmetycznego? 


Poniżej lista najważniejszych jednorazowych produktów do gabinetów masażu, stref spa i gabinetów kosmetycznych w hotelu:

  • Celulozowe podkłady kosmetyczne – najczęściej dwuwarstwowe, wygodne prześcieradła na stoły do masażu, łóżka i fotele kosmetyczne. Chronią powierzchnię przed zabrudzeniem olejkami i kosmetykami, zapewniają wysoką higienę. Wygodna perforacja umożliwia oderwanie potrzebnego odcinka podkładu. Dostępne w ofercie są także podkłady nieprzemakalne.
  • Podkład/pokrycie na nagłówek – pełni podobną funkcję jak podkład na leże, jednak kształt jest dopasowany do zagłówka stołu do masażu lub fotela kosmetycznego.
  • Jednorazowy ręcznik kąpielowy – wykorzystywany w salonach masażu, w gabinetach kosmetycznych, na basenie, w saunie, a nawet w salonie kosmetycznym. Wygodna alternatywa dla klasycznych wielorazowych ręczników.
  • Jednorazowy stanik kosmetyczny, stringi damskie i stringi męskie – niezbędne przy wykonywaniu masażu całego ciała, zapewniają komfort i dyskrecję.
  • Maseczka ochronna – to ochrona dla osoby wykonującej zabieg kosmetyczny, np. pedicure i zabieg na stopy.
  • Separatory do pedicure, waciki jednorazowe i wałki kosmetyczne – te drobne akcesoria do spa, niezbędne w każdym gabinecie kosmetycznym. Dostępne w wersji ekologicznej lub piankowej. Szczególnie waciki kosmetyczne warto kupować w dużych zbiorczych opakowaniach.Komentarze


Brak komentarzy