Ostatnie posty

Jak zachować higienę i wysoki standard w łazience hotelowej?

Łazienka hotelowa to przestrzeń niezwykle intensywnie eksploatowana, a do tego objęta wysokim ryzykiem pojawienia się zanieczyszczeń i przykrych zapachów. Tym bardziej należy zadbać o wysoki standard higieny i sprawne procesy pozwalające na jej zachowanie.

Co wpływa na utrzymanie wysokiej higieny w łazience hotelowej?

Szczegółowe procedury mycia i dezynfekcji. Personel sprzątający powinien dokładnie znać zakres swoich obowiązków, aby szybko i skutecznie sprzątać łazienkę. W łazience hotelowej należy zachować szczególną dbałość o dokładne czyszczenie urządzeń sanitarnych, które narażone są na gromadzenie zanieczyszczeń, będących nie tylko niebezpiecznymi dla zdrowia, ale i bardzo wpływającymi na estetykę pomieszczenia. Warto także podkreślić dbałość obiektu o zachowanie higieny, np. poprzez umieszczanie opasek informacyjnych na zdezynfekowanej toalecie (np. Opaska WC do kupienia tutaj>>).

Wysokiej jakości profesjonalne środki czystości dla hoteli. Skuteczne czyszczenie możliwe jest tylko dzięki stosowaniu profesjonalnej chemii gospodarczej. Osobne specjalistyczne preparaty dedykowane do czyszczenia konkretnych powietrzni (np. do mebli, łazienek, do podłóg itd.) nie tylko dokładnie usuwają zabrudzenia, ale także pielęgnują i konserwują czyszczone powierzchnie. 

Polecamy profesjonalne środki czystości dla hoteli z serii YEP – profesjonalne sprzątanie – więcej>>

Sprawna wentylacja – odprowadzająca nieprzyjemne zapachy i nadmiar wilgoci z łazienki. Warto robić okresowe przeglądy wentylacji, jej drożności i zanieczyszczenia. Łazienki hotelowe to zwykle stosunkowo małe pomieszczenia, łatwo gromadzą się w nich nieprzyjemne zapachy, wyziewy z kanalizacji oraz wilgoć. Pomijając już fakt, jak nieprzyjemnie korzysta się z takiej łazienki, to staje się ona idealnym środowiskiem do rozwoju mikroorganizmów. Dlatego tak ważne jest sprawne wietrzenie pomieszczenia. Dobrym rozwiązaniem są wentylatory spięte z systemem oświetlenia, którą włączają się automatyczne po wejściu do łazienki, a wyłączają dopiero po pewnym czasie po wyłączeniu światła.

Odświeżacze powietrza i neutralizatory zapachu – to najprostszy sposób na neutralizację nieprzyjemnych zapachów. Proste w użyciu i skuteczne, pozostawiają miły aromat w łazience. Alternatywą są elektroniczne odświeżacze powietrza z detektorem ruchu lub spięte z oświetleniem.

Polecamy: 

- neutralizatory zapachu – do kupienia tutaj>>

- odświeżacze powietrza – do kupienia tutaj>>

Zadbaj o oszczędności – nie bój się poprosić gości o pomoc w oszczędzaniu mediów. To nie tylko wyraz dbałości o środowisko naturalne, ale także wymierne środki finansowe, które zostaną na koncie Twojego hotelu. Umieść w łazience proste prośby o wyłączanie światła (alternatywą jest zamontowanie czujników ruchu, które automatycznie wyłączą światło), o dokładne zakręcanie wody, o niemarnowanie jej podczas np. mycia zębów. Zostaw instrukcję, w której prosisz gości, aby zostawili na podłodze tylko te ręczniki, które wymagają wymiany. 

Przykładowe instrukcje:

- Informator łazienkowy – do kupienia tutaj>> 

- Zawieszka na klamkę – do kupienia tutaj>> 

Kosmetyki hotelowe – osobne opakowania czy rozwiązanie ekonomiczne?

Wyposażając łazienki hotelowe w kosmetyki mamy do wyboru dwie opcje. Pierwszą są zestawy kosmetyków hotelowych w osobnych opakowaniach, np. żel do mycia w tubce, szampon w buteleczce, balsam w saszetce i inne elementy galanterii hotelowej. To bardzo wygodne rozwiązanie, bardzo higieniczne, poręczne dla użytkowników.

Producenci oferują szeroki wybór kosmetyków – od serii ekonomicznych (np. Cloudy Bay>>), przez standardowe (np. Green Olive>>), aż po linie kosmetyków premium (np. Bashira>>). To pozwala nie tylko na najlepsze dopasowanie kosmetyków do specyfiki odwiedzających hotel gości, ale także na wybór najlepszej opcji kosztowej. Co więcej – kosmetyki hotelowe w oddzielnych opakowaniach warto personalizować. To dobry sposób na utrwalenie marki hotelu w świadomości gości. 

Druga opcja to ekonomiczne rozwiązanie typu Press&Wash, czyli zbiorcze opakowania (mydła lub szamponu) do montażu na ścianie łazienki. Goście wykorzystują tylko tyle kosmetyku, ile potrzebują. A personel dbający o pokoje uzupełnia pojemniki w miarę potrzeby. To z pewnością tańsze rozwiązanie od zestawów kosmetyków, niekiedy też mniej wygodne. Może też wiązać się z utrudnionym utrzymaniem higieny w okolicy instalacji pojemników.

fot. Unique Hotels, flickr.com, creative commons licence

Leave a comment