Ostatnie posty

Upał w hotelu – jak umilić gościom pobyt?

Podczas wakacyjnych wyjazdów wiele osób marzy o dobrej, słonecznej pogodzie. Jednak męczące i długotrwałe upały, które coraz częściej pojawiają się w naszym kraju, czasami są trudne do zniesienia. Upał doskwiera każdemu, dlatego warto wprowadzić w swoim hotelu lub pensjonacie kilka drobnych udogodnień, aby ułatwić gościom radzenie sobie z wysokimi temperaturami. 

Nieograniczony dostęp do basenu

Jeśli hotel ma basen wewnątrz lub na zewnątrz obiektu, warto udostępnić go do pełnej dyspozycji wszystkich gości. Kąpiele w chłodnej wodzie to świetny sposób na radzenie sobie z upałami. Przy basenie warto postawić parasole, namioty lub inne formy zadaszenia, aby móc delektować się odpoczynkiem w pobliżu wody bez narażenie na bezpośrednie działanie promieniowania słonecznego. To też ważne ze względu na fakt, że zbyt rozgrzane ciało po kontakcie z chłodną wodą może przeżyć szok termiczny.

Kurtyny wodne

Orzeźwiająca chłodna mgiełka przyniesie ulgę w upalne dni. Uwielbiają ją szczególnie dzieci. To nie tylko świetny sposób na ochłodzenie i radzenie sobie z upałami, ale to przede wszystkim świetna zabawa. Kurtyny warto postawić w strefach relaksu, przy placach zabaw, przy ogródkach hotelowych. W miejscu, w którym goście mogą swobodnie z nich korzystać.

Woda do picia

„Pij dużo wody” – to pierwsze zalecenie przy upałach. Przy wysokich temperaturach tracimy dużo wody i elektrolitów, trzeba je na bieżąco uzupełniać. Odpowiednie nawodnienie organizmu to podstawa utrzymania dobrego samopoczucia podczas upałów. Warto zatem zadbać o personel i gości hotelowych. Dystrybutory z wodą ustawione w wielu miejscach hotelu: w recepcji, w restauracji, na korytarzach, w strefach wypoczynku, to dobry sposób, aby pomóc gościom radzić sobie z upałami.

Jeśli hotel lub pensjonat przyjmuje zwierzęta, warto pamiętać także o czworonożnych gościach. Miska zawsze pełna wody jest równie ważna, co stały dostęp do wody dla ludzi.

Koktajle i specjalne menu restauracji

Orzeźwiające koktajle owocowo-warzywne nie tylko dadzą wytchnienie podczas upałów, ale przede wszystkim dostarczą tak potrzebnych płynów i elektrolitów. Świeżo wyciskane soki, z dodatkiem lodu i orzeźwiających listków mięty i cytryny dostarczą minerałów i witamin, ułatwią nawodnienie organizmu.

W menu restauracji także warto wprowadzić drobne zmiany. Rozgrzewające, gorące i ciężkostrawne dania warto zostawić na chłodniejsze okresy, a podczas letnich upałów proponować gościom dania lekkostrawne, pełne warzyw. Chłodnik, sałatki czy lekkie zapiekanki warzywne z pewnością będą cieszyły się dużą popularnością. Warto także korzystać z owoców i warzyw sezonowych, by urozmaicić wakacyjne menu. Przekąski ze schłodzonych owoców czy desery lodowe znajdą wielu chętnych.

Klimatyzatory i wiatraki w pokojach

Warto sprawdzić, jak wysoka temperatura na zewnątrz wpływa na komfort pobytu w pokojach. Ile wynosi temperatura wewnątrz pomieszczeń w różnych porach dnia? Czy otwarcie okna poprawia czy – wręcz przeciwnie – pogarsza sytuację? Pobyt w pokoju hotelowym z definicji powinien pozwolić na chwilę odpoczynku i wytchnienia. A ciężko o relaks w zbyt gorącej i dusznej atmosferze. 

Jeśli wyposażenie pokoju hotelowego nie ma żadnego urządzenia chłodzącego, doraźnym rozwiązaniem jest wstawienie wentylatorów do pomieszczeń. O krok dalej idzie montaż klimatyzacji, czy to w postaci stojących klimatyzatorów czy nawiewów podsufitowych. Ta druga opcja jest zdecydowanie lepsza, jednak wymaga dosyć skomplikowanego montażu i czasowego wyłączenia pokoju z eksploatacji. Dochodzi do tego kwestia sterowania klimatyzacją. 

Alternatywą są wiatraki podsufitowe. Te nowoczesne modele świetnie sprawdzają się w różnej wielkości pokojach. Mieszają i wywołują ruch powietrza, co przynosi ulgę przy upałach panujących na zewnątrz. To świetne rozwiązanie, szczególnie w przypadku osób, które z różnych powodów nie chcą lub nie lubią korzystać z klimatyzacji. Stosowanie wiatraków i wentylatorów w pokojach hotelowych w czasie upałów ma jeszcze jedną zaletę. Okna mogą być otwarte podczas pracy urządzeń, nie ma wymogu szczelnego ich zamykania, jak podczas działania klimatyzacji.

Parasole, altany, żagle

Przy upałach temperatura w cieniu potrafi być nawet o kilkanaście stopni niższa niż w miejscach, które są wystawione na bezpośrednią ekspozycję promieni słonecznych. Dlatego wszelkie zadaszenia, rozstawione parasole, a nawet modne w ostatnich latach żagle rozpięte na tarasach pokojów hotelowych przynoszą znaczną ulgę przy wysokiej temperaturze. Podobną funkcję pełnią rośliny, których obecność także ułatwia radzenie sobie z upałami. Warto zadbać o zacienione miejsca, gdzie goście hotelowi mogą pozwolić sobie na chwilę wytchnienia.

Orzeźwiające kosmetyki hotelowe

Podczas upałów częściej niż zwykle goście korzystają z kąpieli. W tym okresie warto zadbać o stały dostęp do zestawów kosmetyków hotelowych w łazienkach. Co więcej, na letnie miesiące lepiej wybierać linie kosmetyków dla hoteli o lekkie konsystencji, orzeźwiające, zawierające cytrusowe nuty (np. Cloudy Bay, Pure czy SON – Tea Neroli). 

Sprawdź katalog kosmetyków dla hoteli >>

Posty :: Promocja hotelu

Leave a comment