Ostatnie posty

Hotele przyjazne rodzinom z dziećmi – co oferują gościom?

Istnieje szereg sposobów, dzięki którym nawet niewielkim kosztem można wprowadzić wiele udogodnień dla rodzin z dziećmi. Szczególnie dla rodziców małych dzieci będzie to duża pomoc i szansa na wypoczynek i chwilę relaksu. 

 

Zacznijmy od podstaw!

W hotelu przyjaznym dzieciom nie może zabraknąć takich udogodnień, jak: łatwe podjazdy dla wózków, szerokie przejścia i przestronne windy czy miejsce blisko wejścia do przechowywania wózka. Bardzo popularne rozwiązania to możliwość wypożyczenia przewijaka lub usługa dostawienia w pokoju łóżeczka turystycznego. To duża wygoda dla rodziców, ponieważ wyjeżdżając na urlop, nie muszą zabierać tych przedmiotów ze sobą. Warto o takich opcjach poinformować na stronie internetowej hotelu oraz w formularzu rezerwacji noclegu – dzięki temu możliwe będzie przygotowanie tych przedmiotów jeszcze przed przyjazdem gości. 

W restauracji hotelowej pomocne będzie postawienie w widocznym miejscu krzesełko do karmienia (jedno lub najlepiej kilka) do wykorzystania podczas posiłków. Komponując menu, warto z kolei dla nieco starszych dzieci zaplanować specjalne posiłki – przynajmniej po kilka dla różnych grup wiekowych. Większość maluchów ma swoje upodobania kulinarne, ponadto nie wszystkie dania z „dorosłego” menu są dobre dla małych brzuszków. To duże ułatwienie dla rodziców, kiedy podczas urlopu nie muszą martwić się o posiłki specjalnie dla dzieci.  

Dodatkowo, jeśli łazienki i pokoje hotelowe są wyposażone w kosmetyki i galanterię dla gości, warto rozważyć opcję dodawania kosmetyków hotelowych dla dzieci do pokojów rodzinnych. Najmłodsze dzieci wymagają stosowania specjalnych kosmetyków, delikatnych dla ich wrażliwej skóry, najlepiej hipoalergicznych i komponowanych na bazie naturalnych składników. 

Kącik lub pokój zabaw

Coraz częściej spotyka się w hotelach, restauracjach czy pensjonatach specjalnie wydzielone kąciki lub nawet całe pokoje dla dzieci, gdzie maluchy mogą bawić się, grać i spędzać miło czas we własnym gronie. Zwykle takie miejsce organizowane jest w okolicy restauracji lub miejsca odpoczynku gości, aby rodzice mogli mieć pociechy zawsze na oku. Taki kącik zabaw warto przystosować do potrzeb maluchów – zabawki dopasowane do różnych grup wiekowych, bezpieczne maty lub dywany, wygodne meble, pufy do czytania książeczek, gry dla starszych dzieci. To także dobre rozwiązanie w kontekście komfortu pozostałych gości, którym może przeszkadzać obecność dzieci – tym bardziej warto zadbać o to, aby dokazującym maluchom zająć czas w jakimś ustronnym miejscu.

Animator, gry i zabawy

Urlop, wakacje, weekendowy wyjazd – rekreacyjny pobyt w hotelu kojarzy się z odpoczynkiem, spokojem i relaksem. Jednak o tym, jak trudno o spokojną chwilę dla siebie, doskonale wiedzą szczególnie rodzice małych dzieci. Zwłaszcza kilkuletnie maluchy wymagają ciągłej atencji, organizacji nowych zabaw i ogromnej uwagi rodziców. Opieka nad dziećmi pochłania cały czas pobytu, w pełni angażując czas i energię rodziców.

Hotele i pensjonaty nastawione na przyjmowanie gości z dziećmi mogą w prosty sposób wyjść naprzeciw tym potrzebom. To rozwiązanie coraz częściej stosowane (np. w weekendy) w dużych restauracjach, gdzie zatrudniana jest osoba do opieki nad maluchami. Niektóre obiekty wydzielają nawet osobne sale lub kąciki zabaw, gdzie animator (np. w porze śniadania) zajmuje się dziećmi. A to pozwala rodzicom na chwilę wytchnienia i spokojne napicie się kawy, do tego ze świadomością, że ich pociechy są pod dobrą opieką i świetnie się bawią. Taką usługę z pewnością szczególnie docenią rodzice energicznych maluchów i chętnie zdecydują się na kolejną wizytę, dodatkowo polecając hotel lub pensjonat innym rodzinom.

Sprawdź, jakie atrakcje oferuje twoja okolica

Dowiedz się o ciekawych miejscach i wydarzeniach w okolicy przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. Znajdź informacje, gdzie w pobliżu są place zabaw, parki linowe, wesołe miasteczka, mini zoo, przejażdżki kolejką/statkiem/rowerami. Sprawdź, gdzie rodziny z maluchami mogą aktywnie spędzić czas, zbierz materiały o zajęciach (np. w muzeach, parkach rozrywki) i przekazuj je swoim gościom, np. wieszając w recepcji lub zamieść w informatorach hotelowych. Możesz także poprosić pracowników recepcji, aby informowali odwiedzających o wydarzeniach i ciekawych miejscach.

Przyda się też trochę praktycznych informacji

Każdy rodzic doskonale wie, że dzieci najczęściej chorują w weekendy i podczas urlopu. Zwykle są na to przygotowani, jednak w awaryjnej sytuacji w recepcji zawsze powinna znajdować się apteczka pierwszej pomocy wyposażona w leki i drobne materiały medyczne pomocne w dziecięcych chorobach (w tym m.in.: leki na gorączkę, na biegunkę, wapno na alergię, maści i żele na oparzenia, preparaty łagodzące ukąszenia owadów, pęsety na kleszcze, plastry, bandaże itd.). Warto mieć także w zanadrzu kilka pieluszek jednorazowych, numer do zaufanego pediatry w okolicy oraz do najbliższego szpitala i przychodni, gdzie można zwrócić się o pomoc w nagłych przypadkach.

fot. Eric Nyqulst, Virginia State Parks, flickr.com, creative commons licence

Posty :: Promocja hotelu

Leave a comment