Ostatnie posty

Niesamowite hotele na świecie – cz.1

Dla moli książkowych - The Library Hotel, Nowy Jork, USA

W Nowym Jorku, w samym centrum Manhattanu z widokiem na Madison Avenue, jest takie miejsce, o którym marzy każdy mol książkowy. Hotel – biblioteka posiada księgozbiór ponad 6 tys. tomów o bardzo różnorodnej tematyce. Każde z 10-ciu pięter hotelu jest zaaranżowane zgodnie z 10-kategoriami tematycznymi klasyfikacji dziesiętnej Deweya – popularnego usystematyzowania książek według tematyki stosowanego w bibliotekach. I tak można wynająć pokoje na piętrach poświęconych m.in. filozofii, historii, matematyce i naukom ścisłym, sztuce lub religii. Każdy z pokojów na konkretnym piętrze jest zaprojektowany zgodnie z tematyką przewodnią i zawiera bogatą biblioteczkę – np. pokój 800.005 poświęcony baśniom, a 900.002 - historii starożytnej. Na 14. piętrze hotelu jest ogromny ogród z tarasem przeznaczony do wypoczynku i pracy twórczej. A do tego goście hotelowi mają dostęp do otwartego całodobowo Reading Room-u, w którym oprócz książek można delektować się świeżą kawą, herbatą, ciasteczkami i owocami. A codziennie między godziną 17 a 20 są serwowane wyselekcjonowane wina i sery z całego świata.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.libraryhotel.com

Dla marzycieli i fanów Hobbita - Woodlyn Park, Nowa Zelandia

Kto z nas jako małe dziecko nie chciał spędzić nocy na łodzi, w wagonie lub w samolocie? Wśród zielonych wzgórz Nowej Zelandii istnieje niesamowity hotel, w którym noc można spędzić na statku, w wagonie Waitanic Express, w kabinie samolotu (przerobionej na miejsca do spania) lub – co zdaje się być największą atrakcją dla fanów trylogii Tolkiena – w domkach Hobbita wbudowanych w zbocze góry. Domki o okrągłych drzwiach i oknach, żywcem wyjęte z książek o hobbitach, różnią się tylko tym od oryginałów, że... zostały zbudowane w rozmiarach odpowiednich dla dorosłego człowieka :) Na dawnej farmie, przerobionej na to niesamowite miejsce, oddano do dyspozycji gości także bar, restaurację oraz scenę, gdzie przez cały sezon mają miejsce wydarzenia kulturalne. To idealne miejsce na wakacje z dziećmi.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.woodlynpark.co.nz

Hotel wykuty w skale - Cappadocia Cave Resort & Spa, Turcja

To hotel łączący w sobie dwie skrajności: pierwotny, surowy krajobraz skalnej pustyni i luksusowe, bardzo nowoczesne wnętrza pomieszczeń dla gości. Wykute w skale pokoje, salony, restauracje, łazienki, gabinety spa, baseny.. to tylko część atrakcji, które czekają na gości w tych surowych wnętrzach. A do tego niesamowity widok na pustynię przypominającą powierzchnię księżyca z tarasów widokowych hotelu.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.ccr-hotels.com

Wyspa, woda i podwodne spa - Hotel Huvafen Fushi, Malediwy

Słońce, plaża, ciepły piasek i bungalowy zbudowane na wodzie. Luksusowe domki na wodzie, z przeszklonymi podłogami, tarasami do opalania, własnym basenem pod gołym niebem i prywatnym zejściem do laguny. Brzmi jak bajka? Hotel Huvafen Fushi na Malediwach oferuje to wszystko, a dodatkowo zaprasza swoich gości także do podwodnego spa, w którym podczas zabiegów można obserwować życie laguny.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.minorhotels.com/en/peraquum/huvafen-fushi

Największy hotel zbudowany z brył lodu - Ice Hotel, Szwecja

Po plaży, niebieskiej lagunie i gorących piaskach zapraszamy do Laponii do hotelu zbudowanego w całości z bloków lodu. Hotel co roku budowany jest od nowa z wielkich brył krystalicznego lodu, ponieważ po każdym sezonie... topnieje. Co roku budowany według nowego projektu, zachwyca wnętrzami. Spanie na skórze renifera, gorąca sauna o poranku, rzeźbienie w bryłach lodu, bary i restauracje – to wszystkie oferuje swoim gościom największy hotel lodowy na świecie – Ice Hotel w północnej Szwecji. 

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.icehotel.com

Luksus i najwyżej położony basen na świecie – Marina Bay Sands, Singapur

Marina Bay Sands to luksusowy hotel wyróżniający się najdłuższym na świecie podwyższanym basenem. Niesamowity unikalny projekt trzech wieżowców połączonych na szczycie (na wysokości 200 m) tarasem ze 150-metrowym basenem. Położony na szczycie SkyPark z podniebnym basenem pozwala na podziwianie zapierającej dech w piersiach panoramy Singapuru. Hotel oferuje także kasyna, restauracje, bary, strefę spa i kompleks sklepów. 

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.marinabaysands.com

Posty :: Promocja hotelu

Leave a comment