Ostatnie posty

Najciekawsze hotele na świecie - cz. 2

Blisko natury - Crazy House, Da Lat, Vietnam

Ideą powstania Crazy House jest chęć przybliżenia człowieka do natury. Obiekt, który trudno nazwać budowlą w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, jest raczej połączeniem drzewa i kamieni, a jego konstrukcja przeczy powszechnie przyjętym wyobrażeniom o hotelu. Dziwna konstrukcja, pełna dziupli, okien, wijących się schodów i tajemniczych zakamarków jest zaliczana do grona trzech najdziwniejszych obiektów noclegowych na świecie. Pokoje dla gości pełne są drewnianych rzeźb (np. zwierząt: niedźwiedzi, dzikich kotów, itp.), sękatych mebli i naturalnych tkanin. A to wszystko po to, aby przybliżyć odwiedzających do naturalnego życia w zgodzie z naturą. Całość wygląda trochę ulepiony z gliny zamek, nawiązujący do kreskówki o rodzinie Flinstonów ;) Wizyta w Crazy House z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.crazyhouse.vn

Pokoje we wnętrzu góry - Magic Mountain Hotel, Huilo – Huilo, Chile

Kolejny hotel inspirowany naturą. W tym przypadku pokoje hotelowe są usytuowane wewnątrz sztucznej góry wulkanicznej, z wierzchołka której wypływa wodospad. Aby dostać się do hotelu, należy przejść do drewnianej „małpiej” kładce zawieszonej na wysokości jednego z wyższych pięter. Hotel położony jest w południowych Andach, wewnątrz dziewiczego lasu. Wbrew pozorom - wyposażenie pokojów hotelowych nie odbiega standardem od dobrych „miejskich” obiektów, przy czym większość wykonana jest z naturalnych materiałów. Właściciele hotelu zapraszają gości do „wejścia w świat magii i do stania się częścią prawdziwej baśni wewnątrz prawdziwego górskiego lasu”. Trzeba przyznać, ze klimat tego miejsca musi być niesamowity, a możliwość oderwania od gwaru miasta i zaszycie się w głębokim lesie z pewnością pozwoli na wyleczenie nawet najbardziej skołatanych nerwów.

Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.huilohuilo.com/our-accommodation/lodge-montana-magica/

Sferyczne domki na drzewie - Free Spirit Spheres, Vancouver Island, Canada

Pierwszy na świecie hotel, oferujący noclegi w wiszących domkach na drzewie w formie kuli. Trzy domki, z dużymi panoramicznymi oknami zostały zawieszone nad ziemią, a prowadzą do nich podwieszane mostki. Kule (nazwane: Eye, Eryn i Melody Sphere) są różnej wielkości – od 1-osobowych, po takie mieszczące nawet 3 osoby z miniaturową łazienką i aneksem kuchennym. Co ciekawe – rezerwując konkretny „domek” należy wziąć pod uwagę całkowitą masę osób i bagażu, które zajmą domek. Dlaczego? Domki – kule zawieszone na linach uginają się pod dodatkowym ciężarem i ma to swoje granice. Kule wiszą w lesie, z dala od zgiełku miasta, więc to kolejne miejsce pozwalające odpocząć od szeroko pojętej cywilizacji, także w zimie.

Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: freespiritspheres.com

Dla fanów motoryzacji – V8 Hotel, Stuttgart, Niemcy

V8 to jeden z tych hoteli, których właściciele z ogromną precyzją dopracowali każdy szczegół wystroju pokojów. A byli przy tym ogromnie pomysłowi. Tematyczne pokoje nawiązują do: wyścigów samochodowych, warsztatu, myjni, tuningowania aut, a nawet do podróży camperem lub jednej z najsłynniejszych tras Ameryki Północnej, czyli Route 66. Ale sam hotel to nie wszystko. Hotel V8 jest częścią ogromnego kompleksu zwanego MOTORWORLD Region Stuttgart, na który składają się także: hale z kolekcją zabytkowych samochodów, restauracje i browarnie. A wszystko nawiązujące tematyką do motoryzacji. To obowiązkowa destynacja dla wszystkich fanów motoryzacji.

Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.v8hotel.de

Pałac z soli – Palacio de Sal, Uyuni, Boliwia

Na pierwszy rzut oka z zewnątrz hotel wygląda jak wioska koczowników połączona z polową stacją badawczą na środku bezludnej pustyni. Ale to tylko pozory, ponieważ we wnętrzu ukryte są luksusowe wnętrza umożliwiające relaks i wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Nazwa obiektu jest nieprzypadkowa, ponieważ cała jego konstrukcja (ściany, podłogi, sufity, schody, meble – nawet krzesła!, rzeźby) wykonane są z bloków solnych. To pierwszy na świecie taki hotel, do tego położony na obszarze około 4,5 tys. m kw., wysoko nad poziomem morza. Hotel oddaje do dyspozycji gości 30 pokojów (każdy wygląda trochę jak iglo), do tego restauracje, bary i pomieszczenia do wypoczynku dla gości.

Informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.palaciodesal.com.bo

Jeśli interesują Cię inne ciekawe hotele na świecie, koniecznie zobacz: 

Niesamowite hotele na świecie – cz. 1>> 

Posty :: Promocja hotelu

Leave a comment