Ostatnie posty

Chemia profesjonalna dla hoteli – jak dobierać środki czystości?

Hotel lub pensjonat to miejsca, w których odwiedzający oczekują wysokiego komfortu wypoczynku. Wygodne łóżka, estetycznie urządzone pokoje, miła i pomocna obsługa, smaczne jedzenie, relaksujący widok z okna i perfekcyjna czystość to najważniejsze składowe udanego pobytu. 

Pomijając prawne wymogi sanitarne wobec hoteli, procedury czyszczenia i dezynfekcji są jednym z priorytetowych procesów w każdym obiekcie noclegowym. Czystość pokojów hotelowych (a w szczególności łazienki) ma kluczowe znaczenie dla klientów, ich zadowolenia i dobrego samopoczucia podczas pobytu. A to z kolei przekłada się na chęć powrotu w to samo miejsce, ewentualnie na rekomendacje hotelu bliskim i rodzinie. A to właśnie opinie o obiekcie, czyli tzw. marketing szeptany, są – według ostatnich badań – najskuteczniejszą formą promocji hotelu.

Dla zachowania wysokiego standardu czystości w hotelu niezbędne jest wprowadzenie szczegółowych procedur mycia i dezynfekcji dla personelu sprzątającego. A ich przestrzeganie i regularna weryfikacja ich skuteczności – to klucz do sukcesu. Nie da się jednak zachować wysokiej higieny i estetycznego wyglądu pokojów bez profesjonalnych środków czystości dedykowanych branży hotelowej

Jak wybierać środki czystości dla hoteli? 

Na rynku dostępnych jest wiele profesjonalnych środków czyszczących dla hoteli. Jak wybrać te najlepiej odpowiadające naszym potrzebom? Na co zwrócić uwagę? Oto kilka podpowiedzi.

Z pewnością warto postawić na środki specjalistyczne, dedykowane do konkretnych czynności. Dlaczego? Bo lepiej radzą sobie z zabrudzeniami na konkretnej powierzchni, poza tym nie tylko ją czyszczą, ale także pielęgnują. Potwierdzają to także opinie klientów – w praktyce lepiej sprawdzają się preparaty specjalistyczne przeznaczone do czyszczenia konkretnych materiałów lub nawierzchni. Lepiej czyszczą i są bardziej wydajne (wystarczy mniejsza ilość preparatu), co przekłada się też na oszczędności w ogólnym rozrachunku. 

Niektóre profesjonalne preparaty można stosować dosyć uniwersalnie, np. płyny do czyszczenia łazienki (np. YEP – płyn do czyszczenia łazienki i stref spa>>), które świetnie radzą sobie z usuwaniem zabrudzeń i osadów z podobnych typów powierzchni (m.in. szklane, ceramiczne, emaliowane). Z kolei do czyszczenia mebli skórzanych czy urządzeń ze stali nierdzewnej warto sięgać po specjalistyczne preparaty. Wynika to z ich składu chemicznego i specyficznego oddziaływania z czyszczoną powierzchnią. Te środki chemiczne także dodatkowo ją pielęgnują, konserwują i chronią przed uszkodzeniami. Warto pamiętać, że meble oraz elementy wyposażenia łazienek hotelowych są intensywnie eksploatowane, dlatego zadbajmy o to, aby ich codzienne czyszczenie nie szkodziło im niepotrzebnie. Co więcej – specjalistyczne środki chemiczne np. do mycia kabin natryskowych czy powierzchni łazienkowych (więcej w dziale: Profesjonalne środki do mycia i dezynfekcji>>) nie tylko myją i usuwają osady, ale także dezynfekują czyszczone powierzchnie, co usuwa z nich wszelkie drobnoustroje zagrażające zdrowiu gości hotelowych. 

Na co zwracać uwagę przy wyborze preparatów dla hoteli?

  • W pierwszej kolejności sprawdźmy, czy środek jest przeznaczony do użytku profesjonalnego. To ważne, ponieważ specjalistyczne preparaty są bardziej skoncentrowane od tradycyjnej chemii do użytku domowego, bardziej skuteczne, a przez to wydajniejsze. Wystarczy mniejsza ilość do usunięcia zabrudzeń, przez co są tańsze w użyciu. Sprawdź naszą ofertę profesjonalnej chemii dla hoteli – tutaj>> 
  • Wybierając dedykowane środki do mycia konkretnych powierzchni zwracajmy uwagę na pH preparatu. Do usuwania zabrudzeń „łazienkowych” najlepiej używać środków o niskim pH (kwaśnym) – lepiej radzą sobie z nalotami z mydła i kamieniem, usuwają także rdzawe zacieki. Z kolei do czyszczenia i pielęgnacji mebli (np. YEP – profesjonalny płyn do czyszczenia mebli>>) lepiej używać płynów o neutralnym pH, które skutecznie usuwają kurz, ślady palców oraz plamy po rozlanych płynach.
  • Do luster, okien i szklanych powierzchni najlepiej używać środków na bazie alkoholu. Tego rodzaju preparaty łatwo usuwają zabrudzenia, nie pozostawiają smug i zacieków, ponadto szybko odparowują z czyszczonych powierzchni.
  • Środki do mycia obszarów, w których istnieje ryzyko gromadzenia się biologicznych zanieczyszczeń (szczególnie: łazienki, wc, kabiny prysznicowe, wanny spa), powinny zawierać – oprócz substancji czynnych usuwających zabrudzenia – także związki dezynfekujące myte powierzchnie. Warto jednak unikać preparatów chlorowych. Sprawdź naszą ofertę środków do mycia i dezynfekcji – tutaj>> 

Pamiętajmy, że profesjonalne środki czyszczenia warto kupować u sprawdzonych i renomowanych dystrybutorów. Przy zakupie producent jest zobowiązany dostarczyć z preparatami pełną dokumentację bezpieczeństwa (dopuszczenia do stosowania, karty charakterystyki) oraz dokumenty eksploatacyjne (instrukcje, plany higieny).

fot. Nicolas Nova, flickr.com, creative commons licence

Leave a comment