Ostatnie posty

Przegląd profesjonalnych środków do prania i płukania dla hotelu

Profesjonalne preparaty do prania to jedne z tych produktów, które są używane w hotelach i pensjonatach na co dzień, a do tego zwykle w dużych ilościach. Dlatego warto zastanowić się, które wybrać, aby były skuteczne i bezpieczne, a do tego miały jak najlepszy stosunek jakości do ceny. Poniżej przedstawiamy krótki przegląd produktów do prania i płukania dla hotelu.

Jaki proszek do prania dla hotelu?

Na początek warto się zastanowić, czy wybrać uniwersalny proszek do prania, czy osobny do białego, a osobny do kolorów. Każde z rozwiązań ma swoje wady i zalety. Profesjonalne proszki do prania o uniwersalnym zastosowaniu mają szeroki zakres wykorzystania, mogą być stosowane w różnych urządzeniach, skutecznie odplamiają i odświeżają tkaniny. Jednak z czasem mogą powodować blaknięcie kolorów i szarzenie bieli. Może temu zapobiec stosowanie proszków do białego i do kolorów. Proszki do białego prania często wzbogacone są o substancje wybielające, silniejsze odplamiacze i związki odświeżające biel, działające w wyższych temperaturach prania. Z kolei te do kolorów zachowują głębię kolorów i pielęgnują tkaniny. Minusem jest przymus zaopatrywania się w dwa różne rodzaje preparatów do prania.

Uniwersalny proszek do prania dla hotelu – proszek do prania do zastosowania w pralkach automatycznych, wirnikowych, w pralnicach przemysłowych oraz do prania ręcznego; można stosować do prania tkanin białych i kolorowych, naturalnych i syntetycznych (oraz mieszanych); wydajny i skoncentrowany.

> Proszek do prania białych tkanin z wybielaczem – stosowany do prania różnych tkanin (naturalnych, syntetycznych, mieszanych) w szerokim zakresie temperatur; skutecznie odplamia i odświeża biel białych tkanin, ale można też stosować do tkanin kolorowych o trwałych kolorach.

> Proszek do prania tkanin kolorowych – o szerokim zastosowaniu, działający w różnych temperaturach, wydajny, zachowuje głębię kolorów.

Płyny do prania i płukania dla hoteli

Płyny do prania cieszą się znacznie mniejszą popularnością w profesjonalnym zastosowaniu w hotelach niż proszki. Praktyka pokazuje, że płyny są raczej wykorzystywane do prania tkanin delikatnych (jedwab, wełna), zwykle w pralkach, ale czasami również do prania ręcznego. Personel hotelowy częściej sięga po płyny do płukania tkanin. Pamiętajmy jednak, że profesjonalne proszki do prania dla hoteli zwykle zawierają substancje zapachowe i zmiękczające, dlatego płyny do płukania raczej są rzadko stosowane.

Profesjonalne preparaty do czyszczenia trudnych plam

Środki do zadań specjalnych do profesjonalnego zastosowania w hotelach pozwalają uporać się z opornymi zabrudzeniami i trudnymi plamami na różnego rodzaju tkaninach. Dostępne są środki w proszku i płynne, do zastosowania punktowego na plamę lub jako dodatek do całego prania. 

Oto jakie oferujemy środki chemiczne do usuwania trudnych plam:

> Proszek do prania wstępnego – to silny enzymatyczny środek przeznaczony do prania różnego rodzaju tkanin w pralkach i pralnicach przemysłowych; w swoim składzie posiada substancje o silnym działaniu, usuwające trudne plamy, także z krwi i tłuszczu.

> Proszek do prania i dezynfekcji – profesjonalny środek chemiczny, który jednocześnie usuwa zanieczyszczenia i dezynfekuje tkaniny, posiada właściwości bakteriobójcze.

> Wybielacz tlenowy w proszku – specjalny preparat do prania i wybielania firan i innych tkanin z tworzyw sztucznych, lnianych, bawełnianych i wełnianych.

> Odplamiacz w płynie – płynny odplamiacz z aktywnym tlenem do usuwania trudnych plam z tkanin białych i kolorowych; nie zawiera chloru, działa w szerokim zakresie temperatur, stosowany jako dodatek do proszku lub płynu do prania.

> Odplamiacz w proszku – skuteczny preparat w proszku do usuwania trudnych plam z kawy, wina, soku, herbaty, atramentu; nie zawiera w składzie chloru, jest bezpieczny dla różnych tkanin – można stosować także do: firan, obrusów, dywanów i tapicerek.

> Chlorowy odplamiacz – Podchlorynka – przeznaczony nie tylko do wybielania tkanin i bielizny pościelowej, ale także do wybielania i sanitaryzacji powierzchni emaliowanych i urządzeń sanitarnych.

fot. timlewisnm, flickr.com, creative commons licence

Leave a comment