Ostatnie posty

Jak wybrać dobry hotel? - 10 porad dla podróżujących

Oto 10 najważniejszych kwestii, na które warto zwrócić uwagę przed wyborem hotelu:

 

1. Standard, gwiazdki. Wiadomo, że hotel hotelowi nierówny, nawet jeśli ma tyle samo gwiazdek. Mimo, że system określania standardu obiektu poprzez liczbę gwiazdek hotelowych jest pewnym wyznacznikiem jakości, z jaką możemy się w nim spotkać, jednak standardy te mogą różnić się między krajami. Dlatego wybierając hotel sprawdźmy, co dokładnie oferuje, jak jest wyposażony i jakie oferuje usługi wliczone w cenę.

Dowiedz się więcej: Wyposażenie hoteli 3, 4, 5 – gwiazdkowych – jakie są różnice?>>

2. Lokalizacja. Sprawdźmy na mapie (polecamy obejrzenie obiektu w Google Maps), gdzie dokładnie usytuowany jest obiekt – czy blisko plaży, czy blisko centrum, czy przy wyjściu na szlaki turystyczne. Dobra lokalizacja pozwala często zaoszczędzić czas i pieniądze. Jeśli planujemy zwiedzanie z wykorzystaniem lokalnej komunikacji, sprawdźmy koniecznie odległość do najbliższego przystanku. Jeśli planujemy dotrzeć własnym samochodem, wybierzmy hotel z łatwym dojazdem i bezpłatnym parkingiem dla gości.

3. Jedzenie. Czy obiekt oferuje wyżywienie, czy śniadanie jest wliczone w cenę? Czy ma własną restaurację? A może za niewielką dopłatą można zamówić pełne wyżywienie? Przekonajmy się przed wyjazdem, czy jedzenie jest smaczne (poszukajmy opinii w Internecie) i ile kosztuje – to także ważna kwestia pod kątem planowania budżetu. Alternatywą jest sprawdzenie, czy w okolicy hotelu znajdują się knajpki lub restauracje oferujące wyżywienie.

4. Zdjęcia, wyposażenie. Koniecznie należy obejrzeć zdjęcia pokojów, przy czym warto do nich podchodzić raczej z dystansem. Zdarza się, że zdjęcia na stronie internetowej są nieco wyidealizowane i mijają się z rzeczywistością zastaną na miejscu. Dlatego obejrzyjmy dokładnie zdjęcia, ale sprawdźmy też, co inni sądzą o wyposażeniu i standardzie hotelu.

5. Łazienka. To jedno z najważniejszych miejsc podczas pobytu – od jego wyposażenia i przede wszystkim czystości zależy zadowolenie z pobytu. Jeśli jest taka możliwość – obejrzyjmy dokładnie łazienkę na zdjęciach, znajdźmy opinie innych odwiedzających ten hotel. Sprawdźmy także, czy obiekt udostępnia gościom ręczniki, kosmetyki hotelowe i inne elementy galanterii hotelowej – wówczas nie musimy ich zabierać ze sobą. 

6. Hotel przyjazny dzieciom. To ważna kwestia, szczególnie gdy podróżujemy z małymi dziećmi. Czy hotel posiada udogodnienia dla rodzin z dziećmi? Czy jest przystosowany do przyjęcia najmłodszych gości? Czy łatwo dostać się do niego z wózkiem? Czy jest możliwość dostawienia łóżeczka i wypożyczenia innych akcesoriów dla małych dzieci? Czy restauracja hotelowa oferuje posiłki dla najmłodszych, czy dysponuje krzesełkami do karmienia? Czy jest miejsce do zabaw dla maluchów wewnątrz i na zewnątrz hotelu (np. plac zabaw)? I wreszcie – czy te wszystkie usługi są wliczone w cenę, czy należy za nie dopłacić? A może hotel oferuje pakiety rodzinne i ulgi dla pobyt dziecka?

Dowiedz się więcej: Hotele przyjazne rodzinom z dziećmi – co oferują gościom?>> 

7. Zwierzęta w hotelu. Jeśli planujemy na wakacje zabrać swojego czworonoga, wówczas sprawdźmy dokładnie, czy hotel dopuszcza przebywanie zwierząt na terenie obiektu, czy stawia warunki, na których mogą one przebywać razem z gośćmi hotelowymi oraz czy pobiera za nie dodatkową opłatę.

8. Cennik. Koniecznie sprawdźmy, które usługi hotel oferuje w podstawowej cenie, a za które należy dopłacić. Czy śniadanie jest w cenie? Czy dostęp do basenu, siłowni czy strefy spa jest dodatkowo płatny? Czy za parking dla gości jest dodatkowa opłata, i czy jest to koszt pobytowy czy za dobę? Czy za udogodnienia dla dzieci (np. dostawienie łóżeczka) hotel pobiera dodatkowe opłaty czy jest w cenie? Czy pobyt zwierzęcia jest dodatkowo płatny? Czy hotel pobiera kaucję, czy blokuje środki na karcie kredytowej? Warto to sprawdzić, by nie być niemile zaskoczonym podczas regulowania rachunku.

9. Wi-fi, dostęp do Internetu w hotelu. Jeśli podczas wakacji zależy nam na dostępie do szybkiego Internetu, sprawdźmy, czy hotel go udostępnia. I co ważne – czy z wi-fi można korzystać tylko w lobby hotelowym, czy także w pokojach. Czy jest bezpłatne czy za dodatkową opłatą? I czy rzeczywiście pozwala na swobodne przeglądanie stron.

10. Opinie. Szukajmy opinii na niezależnych, ogólnokrajowych lub międzynarodowych portalach rezerwacyjnych – cieszą się one dużym zaufaniem, ponadto zbierają rekomendacje od tysięcy użytkowników. Na tej podstawie można dokładnie dowiedzieć się o mocnych i słabych stronach konkretnego obiektu, o poziomie obsługi, jakości usług i poziomie higieny. To obowiązkowy punkt do zaliczenia przy wyborze hotelu lub pensjonatu na wypoczynek.

fot. Daniel Jolivet, flickr.com, creative commons licence

Posty :: Promocja hotelu

Leave a comment