Ostatnie posty

Profesjonalne środki czystości do hotelu – rodzaje, jak wybrać


Przeglądając ofertę preparatów do czyszczenia dla hoteli można mieć problem z wyborem. Jakie profesjonalne środki czystości do hotelu wybrać? Uniwersalne czy wyspecjalizowane? Które z nich będą bardziej wydajne i skuteczne? Czy lepsza jest chemia hotelowa dostępna w gotowych opakowaniach czy w koncentratach? Na co zwrócić uwagę przy wyborze? Podpowiadamy.

 

Wysoki poziom higieny łazienek hotelowych i czystość w pokojach to jedne z kluczowych czynników mających wpływ na zadowolenie gości z pobytu w konkretnym obiekcie. Wygodne łóżko, miła atmosfera, pomocna obsługa, smaczne jedzenie i atrakcyjna okolica mają ogromne znaczenie, jednak jeśli odwiedzający będą mieli wątpliwości co do poziomu czystości, wówczas raczej nie zdecydują się na kolejną wizytę. Dlatego tak ważny jest wybór wydajnych i skutecznych środków czystości oraz opracowanie odpowiednich procedur dla personelu sprzątającego.

Dowiedz się więcej: Jakie są etapy sprzątania pokoju hotelowego?

Warto zdawać sobie sprawę, że profesjonalne środki czystości mają ogromny wpływ na wydajność pracy i wygodę personelu sprzątającego. Odpowiednio dobrane środki czystości do hotelu gwarantują nie tylko wysoką skuteczność czyszczenia, ale pozwalają na realną oszczędność czasu pracy. A to przekłada się na obniżenie kosztów obsługi obiektu. Dobre środki czystości do hotelu – czyli jakie?

Środki czystości do hotelu – wybieraj tylko te do profesjonalnego zastosowania

Dlaczego to takie ważne? Ponieważ tylko preparaty przeznaczone do profesjonalnego zastosowania w hotelach skutecznie usuwają zanieczyszczenia, pielęgnują czyszczone powierzchnie oraz – co istotne – są bezpieczne i posiadają wszelkie dokumenty, potwierdzające możliwość ich stosowania w obiektach publicznych. Mają inny skład niż środki chemii domowej – są skuteczniejsze i bardziej wydajne. Do usunięcia zabrudzeń wystarczająca będzie mniejsza ilość środka czyszczącego, co w ogólnym rozrachunku daje realne oszczędności.

Chemia hotelowa – lepsze środki uniwersalne czy wyspecjalizowane?

W tym wypadku warto trzymać się zasady: uniwersalne produkty są lepsze do ogólnego sprzątania (np. łazienka), a specjalistyczne do konkretnych powierzchni (np. drewniane meble, skórzane kanapy itd.). Są grupy preparatów (np. te do czyszczenia powierzchni ceramicznych, emaliowanych czy szklanych w łazienkach), które z powodzeniem mogą być uniwersalnie stosowane ze względu na podobieństwo powierzchni, do których są przeznaczone. Jednak chemia hotelowa do odtłuszczania lub czyszczenia powierzchni ze stali nierdzewnej, do konserwacji skóry czy mebli tapicerowanych będzie skuteczniejsza, jeśli wybierzemy preparaty specjalistyczne. Preparaty o ukierunkowanym działaniu lepiej radzą sobie z zabrudzeniami na konkretnym rodzaju powierzchni, nie niszcząc jej i jednocześnie chroniąc, co realnie przedłuża ich żywotność i dobry wygląd.

Profesjonalne środki czystości – gotowe czy koncentraty

I tu także trudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Oba rozwiązania mają swoje wady i zalety. Środki w gotowych opakowaniach są wygodne w użyciu (nie trzeba ich rozcieńczać) i bezpieczne (nie ma potrzeby kontaktu z silnie stężonym koncentratem), ponadto przygotowane są w proporcjach, w których mają być docelowo użyte. Takie produkty są jednak zwykle droższe od koncentratów. Te z kolei wymagają umiejętnego rozcieńczania i stosowania w dodatkowych opakowaniach, przy czym nie uniknie się bezpośredniego kontaktu z płynem. W ogólnym rozrachunku są jednak tańsze, także w transporcie i przechowywaniu. Ich zaletą jest możliwość nabycia skoncentrowanego preparatu w dużych (i często przez to sporo tańszych) opakowaniach (np. po 5 l).

Pamiętajmy jednak, że istnieje grupa preparatów do czyszczenia dla hoteli, które są dostępne wyłącznie w formie gotowych produktów, bez możliwości nabycia ich jako koncentraty. Wynika to z ich przeznaczenia i specyfiki działania (np. profesjonalne środki do czyszczenia mebli lub skóry). Wybierając takie środki chemiczne, zwróćmy uwagę przede wszystkim na ich jakość, skuteczność i wydajność. Warto je wypróbować i sprawdzić, jaka ilość preparatu jest niezbędna do usunięcia konkretnego zabrudzenia, i jak sobie z nim radzą. 

Bezpieczeństwo stosowania

Profesjonalne środki czyszczące dla hoteli to preparaty o silnym działaniu, mogą zawierać substancje potencjalnie niebezpieczne dla zdrowia. Dlatego warto zwrócić uwagę na ostrzeżenia na etykiecie preparatu oraz zawsze stosować się do instrukcji producenta podczas przygotowania i stosowania. Dokonując wyboru warto wybierać serie środków do czyszczenia dla hoteli, które mają świadectwa bezpieczeństwa np. Świadectwo Jakości Zdrowotnej Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego.

Leave a comment