Jak przedłużyć żywotność sprzętów w hotelu? Przegląd chemii profesjonalnej do pralek i zmywarek

Pralki czy zmywarki to jedne z tych sprzętów, które są intensywnie eksploatowane w każdym hotelu lub pensjonacie. Inwestycja w profesjonalny sprzęt do utrzymania czystości w hotelu to spory wydatek, dlatego warto dbać o jego prawidłową eksploatację i odpowiednie serwisowanie. Mogą w tym pomóc specjalne środki czyszczące do odkamieniania, usuwania rdzy i trudnych zabrudzeń, stosowanie głównie do pralek, zmywarek, sprzętów kuchennych i sanitariatów – oto ich krótki przegląd.

Jak przedłużyć żywotność sprzętów w hotelu? Przegląd chemii profesjonalnej do pralek i zmywarek


Intensywna eksploatacja sprzętów doprowadza do ich szybkiego zużycia. Powstawanie kamienia i osadów, gromadzenie się zanieczyszczeń, rdzewienie – to główne przyczyny takiego stanu rzeczy. Aby więc móc dłużej cieszyć się sprawnym działaniem urządzeń do utrzymania czystości w hotelu, warto sięgnąć po profesjonalne preparaty do pralek, zmywarek i innych sprzętów wykorzystywanych w hotelach. 


Do wyboru jest wiele środków – od uniwersalnych, np.:


- skoncentrowany uniwersalny odkamieniacz>>  to silny preparat do usuwania kamienia z urządzeń gastronomicznych, sanitarnych, basenów czy pralek automatycznych, 


- płyn do usuwania kamienia i rdzy>>, który szybko i skutecznie usunie kamień, rdzę, osady z mydła, zacieki wodne i inne zabrudzenia z powierzchni chromowanych i aluminiowych, stali kwasoodpornej, terakoty, glazury, plastiku, szkła, porcelitu i fajansu,


aż po produkty dedykowane do konkretnych urządzeń. 


Profesjonalne środki do czyszczenia zmywarek

Utrzymanie czystości zmywarki gastronomicznej wykorzystywanej w hotelu ma na celu nie tylko przedłużenie jej żywotności. Za stosowaniem profesjonalnych środków czyszczących do zmywarek przemawia jeszcze jeden argument – czystość mikrobiologiczna. Niewłaściwa eksploatacja zmywarki może skutkować niedomywaniem naczyń, gromadzeniem się zanieczyszczeń i pozostawaniem nieprzyjemnych zapachów. Użycie niedomytych naczyń może stanowić źródło zagrożenia dla zdrowia osób z nich korzystających, co nie może mieć miejsca w hotelu. Dlatego warto pamiętać o kilku zasadach:


1. Optymalne rozłożenie naczyń w zmywarce – przepełniona nie jest w stanie dotrzeć do wszystkich powierzchni czyszczonych naczyń. Wstępna ich segregacja i prawidłowe rozłożenie zapobiegną temu problemowi.


2. Przygotowanie naczyń – usunięcie resztek jedzenia oraz wcześniejsze namoczenie zaschniętych zabrudzeń ułatwi mycie.


3. Profesjonalne środki do mycia naczyń dopasowane do twardości wody. Preparaty dedykowane do stosowania w zmywarkach gastronomicznych cechują się nie tylko wyższą skutecznością od „domowych” proszków lub tabletek do zmywarek, ale także są znacznie wydajniejsze. Nie tylko myją naczynia, ale także pozwalają na utrzymanie wysokiej higieny samego sprzętu. Pamiętajmy jednak, że przy twardej wodzie nawet najbardziej skuteczne środki myjące mają osłabione działanie. Istnieje specjalna grupa środków do maszynowego mycia naczyń w twardej wodzie, które w składzie mają substancje zmiękczające wodę i ułatwiające usuwanie zabrudzeń z naczyń.


4. Sól do zmywarek – warto ją stosować do ochrony zmywarek i naczyń przed działaniem twardej wody. Jej działanie polega na zmiękczaniu wody, co zapobiega tworzeniu się zacieków i zapobiega przed osadzaniem się kamienia.


5. Odkamieniacz do zmywarek w płynie to preparat kluczowy do wydłużenia żywotności sprzętu. Usuwa ze zmywarki nagromadzony osad mineralny (wapienny), dokładnie czyści i zabezpiecza ją przed osadami. Silniejsze działanie ma odkamieniacz do zmywarek z kwasem azotowym.


Przedłuż żywotność pralki – stosuj odkamieniacz

Preparat do usuwania osadów wapiennych do pralki>> działa na takiej samej zasadzie jak odkamieniacze do zmywarek. W pralkach przemysłowych największym problemem jest osadzanie się kamienia i osadów z wody na elementach grzewczych urządzenia. Przed wyborem preparatu warto sprawdzić, jak należy go stosować. Odkamieniacze do pralek można dodawać albo do każdego prania (wówczas dodatkowo zmiękczają wodę i zapobiegają gromadzeniu się kamienia) albo okresowo do usuwania powstałych już osadów.


Środki do mycia piekarników i sprzętów kuchennych

Do utrzymania wysokiej higieny sprzętów kuchennych także warto stosować profesjonalne preparaty. Sprawdzają się tu odtłuszczacze, wspomniane już wcześniej uniwersalne środki do usuwania zabrudzeń lub dedykowane preparaty, np. płyn do mycia piekarników i kominów usuwający wszelkie zanieczyszczenia tłuszczowe i smoliste, który można stosować także do m.in. piecyków, rusztów, grilli. Warto zaopatrzyć się także w uniwersalny płyn do mycia stali nierdzewnej, który czyści, poleruje i konserwuje wszelkie powierzchnie ze stali, dodatkowo chroni przez osadzaniem się kurzu i nalotów. 


fot. Tom Page, flickr.com, creative commons licence


Komentarze


Brak komentarzy