Niesamowite hotele w Polsce

Mały przytulny pensjonat, nowoczesne przestronne wnętrza, a może hotel z tematem przewodnim nawiązującym do tradycji regionu - każdy właściciel obiektu ma koncepcję na swój biznes. Czasami jednak pomysły na urządzenie hotelu są oryginalne i bardzo zaskakujące. Przedstawiamy subiektywną listę naszych ulubionych niesamowitych hoteli w Polsce.

Niesamowite hotele w Polsce


Domki na drzewie - Nałęczów, Hotel W DRZEWACH

Niemal każdy z nas będąc dzieckiem marzył o mieszkaniu w domku na drzewie. Teraz można spełnić to marzenie – w nałęczowskich wąwozach powstał pierwszy w Polsce obiekt noclegowy zawieszony w koronach drzew. Do dyspozycji gości są cztery jedno- lub dwupoziomowe domki (Grab, Sosna, Jodła i Tuja), choć raczej należałoby je nazwać apartamentami na wysokim poziomie, które standardem przewyższają niejeden dobry hotel. Wyposażone w kuchnię, salon, minibar, łazienkę, biblioteczkę z bogatym księgozbiorem  (książki po polsku i angielsku), tarasy i stanowiska (z lornetką) do obserwacji otaczającego lasu. W jednym z domków oprócz zamieszkania można korzystać z sauny, masaży i strefy spa. To idealne miejsce dla osób szukających wypoczynku w ciszy i spokoju, z dala od miejskiego zgiełku, blisko natury.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.wdrzewach.pl>> 


Innowacyjne technologie i sztuka w Poznaniu – Hotel BLOW UP HALL 5050

Jak połączyć biznes, innowacje i sztukę na wysokim poziomie? Pokazuje to projekt Blow Up Hall 5050 w Starym Browarze w Poznaniu. Jego twórcy opisują go jako „interaktywne dzieło sztuki, łączące innowacyjne technologie z luksusem w formie osobistego eksperymentu artystycznego”. Do dyspozycji gości są 22 nowoczesne designerskie pokoje podzielone na 4 kategorie, bogata kolekcja dzieł sztuki, restauracja i bar. Co ciekawe – w hotelu nie ma recepcji, a pokoje nie mają numerów. Nie mają też kluczy, a ich rolę pełnią iPhone'y, które umożliwiają odnalezienie pokoju i jego otwarcie. iPhone'y stają się swoistym wirtualnym Concierge obiektu, zawierają nie tylko informacje o hotelu i Starym Browarze, ale są także przewodnikiem po wydarzeniach kulturalnych Poznania.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.blowuphall5050.com>> 


Szalone wnętrza w Sopocie – Arthotel LALALA

Mekka kolekcjonerów wrażeń”, „Jedno z najbardziej szalonych miejsc w Polsce”, „LALALA jest inna. Jest inna nawet od tych innych.”- to tylko przykładowe z opisów i komentarzy, które można znaleźć na stronie internetowej arthotelu LALALA. Trudno nazwać to miejsce hotelem w tradycyjnym tego słowa znaczeniu, to niesamowicie zaprojektowane siedem różnych pokoi, gdzie zwariowany design łączy się pomysłami z najgłębszych zakamarków wyobraźni. Podróż warto zacząć już od niesamowitej strony internetowej. Siedem pokoi, o dziwnych numerach, które są ciekawą kompozycją malowideł w kontrastowych kolorach, a do ich wystroju wykorzystano futra, są kryształy, drewno, metal w różnych kombinacjach. Do drzwi jednego z pokojów zapukamy kołatką, w innym wiszą zasłony z brykającymi żyrafami, a w pokoju numer 100 spotka nas surrealistyczny raj niespodzianek. Zaintrygowani? Arthotel LALALA zaprasza do Sopotu.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony hotelu: www.lalala.lu>> 


Eko-hostel z kapsułami do spania – WILSON HOSTEL, Warszawa

Ten obiekt wybraliśmy z dwóch powodów. Po pierwsze – to pierwszy w Polsce eko-hostel, a po drugie – oferuje do spania łóżka kapsułowe (jedyne takie miejsce w Warszawie i okolicach). Hostel Wilson korzysta z odnawialnych źródeł energii – ciepłą wodę i energię do ogrzewania zawdzięcza energii słonecznej, a ściana zielonych pnących się roślin oczyszcza powietrze w budynku. W hostelu można wynająć łóżko w kilkuosobowym pokoju, cały pokój lub skorzystać z łóżka kapsułowego. To ostatnie to rozwiązanie szczególnie popularne w Japonii, które ma być odpowiedzią na problem z miejscem do nocowania dla zapracowanych Japończyków, którzy często przebywają w podróżach służbowych z dala od domu. W hotelach kapsułowych „pokój” ma postać kapsuły o wymiarach zbliżonych do powierzchni łóżka i wysokości około 1 metra. Mówiąc nieco bardziej obrazowo – to „pudełko do spania”. 

informacje pochodzą ze strony hotelu: www.wilsonhostel.pl>> 

zdjęcia pochodzą ze strony www.hotele.pl


Domki na wodzie – HT Houseboats, Mielno

Domki pływające i stacjonarne, pobyt w HT Houseboats w Mielnie (na jeziorze Jamno) to świetny wybór dla tych, którzy zawsze marzyli o domu na wodzie. Nowoczesne, w pełni wyposażone całoroczne domki, pozwalają nie tylko na wypoczynek, ale można w nich także mieszkać na stałe. Przepiękne widoki z salonu i tarasu na jezioro, i tylko kilka kroków na plażę. Domki to autorski projekt HT Houseboats, łączą w sobie nowoczesny minimalistyczny design z wygodą i użytecznością.

informacje i zdjęcia pochodzą ze strony: www.hthouseboats.com>> 


Komentarze


Brak komentarzy