Sylwester w hotelu – jak zorganizować?

Bale sylwestrowe cieszą się coraz większą popularnością, a Sylwester w hotelu ma te dodatkowe zalety, że ma na miejscu świetne zaplecze restauracyjne, noclegowe i usługowe. O czym pamiętać organizując imprezę sylwestrową w hotelu? Czy impreza tematyczna to dobry pomysł?

Sylwester w hotelu – jak zorganizować?

Bale sylwestrowe cieszą się coraz większą popularnością, a Sylwester w hotelu ma te dodatkowe zalety, że ma na miejscu świetne zaplecze restauracyjne, noclegowe i usługowe. O czym pamiętać organizując imprezę sylwestrową w hotelu? Czy impreza tematyczna to dobry pomysł?


Impreza sylwestrowa to świetny pretekst dla niemal każdego hotelu, pensjonatu czy ośrodka spa, aby zorganizować pakiety pobytowe dla gości. I to niezależnie od ich lokalizacji, to dobra okazja zarówno dla obiektów z miejscowości uzdrowiskowych i tych oferujących aktywny wypoczynek zimowy, jak i tych, które szczyt sezonu mają w lecie. Ważne, aby hotel lub pensjonat dysponował dobrym zapleczem do organizacji imprez, bo przecież podczas pobytu sylwestrowego najważniejsza jest dobra zabawa, a potem przyjemny wypoczynek.


Hotel - jaka oferta na Sylwestra?


Imprezę noworoczną można zorganizować albo wyłącznie w formie nocnej imprezy sylwestrowej, albo jako pobyty weekendowe z balem albo jako kilkudniowe pakiety noclegów z dodatkowymi usługami. Hotele, które organizują pobyty bożonarodzeniowe, często proponują także wydłużenie ferii świątecznych do Nowego Roku. Dzięki tak szerokiej ofercie, goście sami decydują, jak długo chcą pozostać w hotelu.


Obiekty organizujące bal sylwestrowy proponują całonocną imprezę z zespołem muzycznym lub DJ-em. Cena za udział obejmuje przynajmniej kilka ciepłych posiłków, drink powitalny, ciepłe i zimne napoje, zimną płytę na stołach, lampkę szampana o północy oraz określoną ilość alkoholu na osobę lub parę (trunki dodatkowo dostępne w barze lub w restauracji za opłatą). Czasami spotyka się menu w formie bufetu, choć raczej jest to rzadkością. 


W ostatnich latach modne są imprezy sylwestrowe z tematem przewodnim. Goście są wówczas zachęcani do przybycia na bal w przebraniu, a wystrój sali, atrakcje, a czasami nawet menu, nawiązuje do charakteru imprezy. Podczas takiego tematycznego Sylwestra warto zorganizować dla gości atrakcje, np. tematyczne opowieści i ciekawostki, konkurs na najlepsze przebranie, pokazy itp. Praktyka pokazuje, że przy każdej imprezie, a szczególnie tego rodzaju, sprawdza się zatrudnienie wodzireja, który zachęci gości do zabawy, nada jej tempo, zabawi rozmową i intrygującą opowieścią. Ciekawa tematyka imprezy sylwestrowej to dodatkowa zaleta, która może pomóc wybić się z ofertą wśród konkurencji.


Bal sylwestrowy z noclegiem


W tej ofercie, oprócz udziału w hucznym powitaniu Nowego Roku, goście mają zapewniony nocleg w hotelu oraz śniadanie następnego dnia w hotelowej restauracji. Niektóre obiekty udostępniają także gościom dostęp do usług dodatkowych, takich jak: korzystanie ze strefy spa (co jest świetną opcją po szampańskiej zabawie), basenu czy sauny. W skład pakietu może wchodzić nocleg jedynie po balu sylwestrowym lub dodatkowy nocleg przez imprezą lub w kolejny dzień po Nowym Roku – to często zależne jest od tego, w którym dniu tygodnia wypada koniec roku. Konstruując taką ofertę, warto dodać pakiet usług dodatkowych (np. skorzystanie z pomocy kosmetyczki i fryzjera przed balem) lub rabat na nie.


Pobyt kilkudniowy lub ferie świąteczne


Jak już wspomniano, hotele mające w ofercie pakiety świąteczne, często zachęcają gości do przedłużenia pobytu aż do Nowego Roku. To wygodna opcja, ponieważ zdejmuje z gości obowiązek organizacji na własną rękę zarówno Świąt Bożego Narodzenia, jak i Sylwestra. Cały okołotygodniowy pobyt organizuje hotel. Dla osób, które wybiorą tę opcję, to szansa na spotkanie z rodziną, uroczyste świętowanie i miłe spędzenie czasu bez brania na siebie odpowiedzialności za organizację pobytu wielu osób. To przede wszystkim szansa na odpoczynek, połączona z dobrą zabawą.


Ale część gości wybiera jeszcze inną opcję. Warto ofertę konstruować w różnych wariantach, np.: rozpoczęcie pobytu po świętach i zakończenie po Nowym Roku lub rozpoczęcie 30 lub 31 grudnia i zakończenie po 6 stycznia (dzień wolny od pracy). To daje gościom szansę na kilka dni relaksu i regeneracji przed lub po balu sylwestrowym. Pakiet obejmuje wówczas kilka noclegów, pełne wyżywienie i często usługi dodatkowe oferowane w obiekcie. Warto zastanowić się także nad organizacją dodatkowych imprez, jak np. wieczorki tematyczne, ognisko, kulig lub wycieczki po okolicy, degustacje lokalnych przysmaków itd. – inwencja organizatorów zależy od lokalizacji i specyfiki obiektu.Komentarze


Brak komentarzy