Ostatnie posty

Kosmetyki i chemia dla hoteli - odpowiedzi na najczęstsze pytania klientów


Jak dodać swój logotyp na opakowaniu kosmetyków? Czy lepiej kupować środki chemii profesjonalnej w gotowych opakowaniach czy skoncentrowane? Czym czyścić meble w hotelu? Jakie są najlepsze kosmetyki hotelowe dla gości mojego hotelu? Odpowiadamy na te i inne najczęstsze pytania naszych klientów.

Czym się różnią środki profesjonalnej chemii dla hoteli od „zwykłych” środków czyszczących?

Wiele osób zadaje to pytanie, zwykle pojawia się ono przy pierwszych zamówieniach. Dlaczego profesjonalne produkty do sprzątania są lepsze od ich „drogeryjnych” odpowiedników? Przede wszystkim ze względu na skład i bezpieczeństwo stosowania. Specjalistyczna chemia hotelowa ma inaczej skomponowaną i bardziej skoncentrowaną formułę, przez co preparaty są wydajniejsze i skuteczniejsze. A to realnie przekłada się na jakość sprzątania i na zmniejszenie kosztów. Co więcej, te preparaty chemii profesjonalnej posiadają wszelkie dokumenty, pozwalające na bezpieczne ich wykorzystanie przez personel w obiektach publicznych.

Dowiedz się więcej: 5 zasad, jak dobrze wybrać chemię gospodarczą dla hotelu >>

Na temat personalizacji nadruków na opakowaniach kosmetyków pojawia się wiele pytań: Do których kosmetyków można dodawać logotyp swojego hotelu lub pensjonatu? Jak duże zamówienie należy złożyć, aby móc spersonalizować kosmetyki? Jak to się odbywa – czy klient sam powinien przysłać projekt opakowania? 

Większość naszych linii kosmetyków dla hoteli posiada możliwość personalizacji nadruków. Stale poszerzamy ofertę kosmetyków do personalizacji, dlatego o aktualną ofertę warto pytań naszych przedstawicieli lub w biurze obsługi klienta. 

Przy zamówieniu produktów z indywidualnym nadrukiem przygotowujemy dla klienta projekty z uwzględnieniem logotypu, dopasowując je do kolorystyki opakowań i stylistyki obiektu. Po akceptacji projektów graficznych klient dostaje spersonalizowane produkty, nawet w dwóch różnych kolorach.

Aby zamówić kosmetyki hotelowe z indywidualnym nadrukiem należy zamówić pewne minimalne ilości produktów:

  • w opakowaniach kartonowych – 2 tys. sztuk
  • etykietowanych – 2 tys. sztuk
  • w opakowaniach foliowych – 10 tys. sztuk
  • zapałki – 2,5 tys. sztuk
  • kapcie – 200 szt.

Te minimalne ilości mogą być odbierane w ratach, jednak całe zamówienie musi zostać odebrane w terminie maksymalnie 6 miesięcy.

Które środki czystości dla hoteli są lepsze: w gotowych opakowaniach czy skoncentrowane?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. To zależy od przede wszystkim od ich przeznaczenia i wygody, z jaką klienci chcą korzystać z danego produktu. Istnieje cała gama środków, które dostępne są wyłącznie jako gotowe do użycia preparaty (np. środki do czyszczenia skóry), ponadto stosuje się je rzadziej od innych, dlatego zwykle kupuje się je z dozownikami w opakowaniach i roztworach gotowych do użycia. 

Z drugiej strony cała gama środków chemii profesjonalnej dla hoteli jest sprzedawana jako koncentraty. I to rozwiązanie ma wiele zalet. Kupuje się zwykle duże ekonomiczne opakowanie koncentratu, które w ogólnym rozrachunku jest znacznie tańsze niż gotowe produkty, także w kwestii transportu i częstości robienia zakupów. Klient kupuje raz na pewien czas, a na miejscu przygotowuje sobie roztwór roboczy według zapotrzebowania. Jedyna uciążliwość to przygotowanie końcowego preparatu według określonych proporcji. Coraz większego znaczenia nabiera również fakt, że zakup koncentratów to opcja bardziej przyjazna środowisku: zużywa się znacznie mniej plastikowych opakowań, ponadto rzadsze zakupy oznaczają rzadszą potrzebę transportu. Zwykle również korzysta się z jednego opakowania dla preparatu końcowego. 

Przeczytaj więcej: Profesjonalne środki czystości do hotelu – jak wybrać? >> 

Czy meble i tapicerkę w pokoju hotelowym można czyścić uniwersalnymi środkami do czyszczenia? 

Wiele zależy od materiału, z którego są wykonane. Jeśli meble wykonane są z płyt meblowych lub innych materiałów, do których można stosować uniwersalne środki, to nie ma przeszkód, by to robić. Jednak do drewna, skóry czy delikatnej tapicerki zdecydowanie lepiej stosować preparaty specjalnie do tego przeznaczone. Nie tylko skutecznie usuną zanieczyszczenia, ale przede wszystkim będą odpowiednio pielęgnować meble. Regularne stosowanie specjalistycznych środków do czyszczenia mebli zachowa ich piękny wygląd i przedłuży ich żywotność. 

Dowiedz się więcej: Jak zadbać o meble w hotelu – przegląd produktów chemii profesjonalnej >>

Jeśli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące naszych profesjonalnych środków czystości lub linii kosmetyków dla hoteli, zapraszamy do kontaktu z Biurem obsługi Klienta lub z Przedstawicielami Regionalnymi. Więcej informacji w zakładce KONTAKT >>

Leave a comment