Ostatnie posty

Jak wybrać kosmetyki hotelowe? Propozycje zestawów.


Zastanawiając się, jak dobrać kosmetyki hotelowe dla swoich gości, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. To, jakie kosmetyki dla hotelu wybierzemy zależy od charakteru obiektu, od typu odwiedzających go gości i długości pobytu. Duże znaczenie ma też budżet, jaki planujemy przeznaczyć na kosmetyki do łazienki hotelowej. Podpowiadamy, jak dodatkowo dobrać elementy galanterii i które produkty warto personalizować.

Na początek warto pamiętać o kilku kluczowych zasadach:

 

1) Warto zacząć od wyboru konkretnej serii produktowej, dopasowanej do charakteru obiektu. Dla hoteli i pensjonatów o charakterze wypoczynkowym, gdzie goście szukają wytchnienia i relaksu, najlepiej wybrać serie kosmetyków nawiązujące do natury (np. Sense of Nature, Green Olive). Klientom odwiedzającym hotel na kilka dni, często w celach biznesowych, lepiej zaproponować orzeźwiające i energetyzujące kosmetyki z serii Cloudy Bay lub Pure

2) W kolejnym kroku weźmy pod uwagę standard obiektu. Dla tych o wysokim standardzie lepiej wybrać kosmetyki z linii premium (Fontaine, Bashira). W ofercie mamy także szereg linii kosmetyków dla hoteli ekonomicznych i standardowych. Oprócz tego proponujemy rozwiązania ekonomiczne w systemie Press&Wash. To zestawy montowanych do ściany uchwytów i wymienialnych opakowań kosmetyków, czasami wystarczy samo uzupełnianie pojemnika mydłem lub szamponem. To ostatnie rozwiązanie świetnie sprawdza się w hostelach lub hotelach nastawionych na dużą rotację gości.

3) Zastanówmy się też, na jak długo goście zwykle zatrzymują się w hotelu lub pensjonacie. Na krótsze pobyty zdecydowanie wygodniejsze będą zestawy mini kosmetyków hotelowych, przy dłuższych pobytach być może wygodniejszym rozwiązaniem będą wspomniane już dozowniki z opakowaniami o większej pojemności.

Jak dobrać zestawy kosmetyków?

Po wyborze konkretnej linii kosmetycznej teraz należy zastanowić się, które produkty proponować gościom. 

Zestaw bazowy: mydełko + produkt 2w1 do mycia ciała i włosów

To absolutne minimum zapewniające gościom wygodę podczas korzystania z łazienki hotelowej. W ofercie proponujemy małe mydełko w folii, małe mydełko 12,5 g w kartoniku oraz większe mydełko 20 g w papierowym opakowaniu. Do tego warto dodać uniwersalny kosmetyk typu 2 w 1 łączący właściwości szamponu i żelu. Pozwala na umycie i pielęgnację całego ciała i włosów. 

Zestaw podstawowy: mydełko + żel do mycia + szampon

Nieco rozbudowana wersja bazowego zestawu, dająca gościom nieco więcej swobody przy korzystaniu z kosmetyków. Proponujemy osobno żel do mycia ciała, osobno szampon do włosów. Tu też trzeba zastanowić się, czy lepszy będzie szampon w mniejszej objętości (10 ml) pakowany w jednorazowe saszetki (np. Bashira szampon w saszetce 10 ml) czy w większej objętości (35 ml) w buteleczce na kilka myć (np. Green Olive szampon w butelce 35 ml).

Zestaw kosmetyków hotelowych do mycia i pielęgnacji: mydełko + żel + szampon + odżywka do włosów + balsam

Oprócz podstawowego zestawu do mycia ciała i włosów, warto zaproponować gościom odżywkę do włosów i balsam do ciała. Pielęgnują skórę i włosy, dając uczucie relaksu i odprężenia. Balsamy i odżywki najczęściej dostępne są w buteleczkach o pojemności 35 ml.

Opcjonalnie - do tego ostatniego kompletu można także dodać:

  • czepek kąpielowy, który chroni włosy przed zamoczeniem podczas kąpieli w wannie lub pod prysznicem; można go także wykorzystywać do ochrony przed zabrudzeniem olejkami podczas masażu lub innego zabiegu spa
  • zestaw kosmetyczny – mały poręczny kartonik z płatkami i pałeczkami kosmetycznymi (np. zestaw kosmetyczny Bashira)
  • zestaw do golenia – prosty zestaw w kartoniku zawierający małą tubkę kremu do golenia i jednorazową maszynkę; 
  • zestaw do mycia zębów – zawiera szczoteczkę z małą tubką lub porcją pasty do mycia zębów; 
  • igielnik – podstawowy zestaw do szycia zawierający igłę, nitki w kilku kolorach, kilka uniwersalnych guzików i agrafkę
  • czyścik do butów – ważny produkt szczególnie w hotelach przyjmujących gości biznesowych, gdzie elegancki i schludny wygląd jest ważny

Produkty zaproponowane opcjonalnie, nawet jeśli nie planujemy dodawać ich do każdego zestawu kosmetyków, to warto mieć po kilka sztuk w recepcji dla gości na wypadek awaryjnej sytuacji.

Sprawdź pełną gamę kosmetyków hotelowych TUTAJ >>

Leave a comment