Ostatnie posty

Kosmetyki hotelowe w dozownikach - wygodne i proekologiczne


Systemy kosmetyków hotelowych w dozownikach zyskują coraz większą popularność. I nic w tym dziwnego – są wygodne i pozwalają na stały dostęp do kosmetyków w łazience hotelowej. To też opcja ekonomiczna, pozwalająca na spore oszczędności. Dlaczego warto zainteresować się systemami Press&Wash do hotelu?

W ostatnich latach systemy dozowników montowanych do ściany na kosmetyki hotelowe coraz częściej można spotkać w hotelach, hostelach i pensjonatach. To nie tylko wygodna, ale też pozwalająca na spore oszczędności, opcja wyposażenia łazienki hotelowej w kosmetyki. Coraz więcej obiektów przekonuje się do tego rozwiązania. 

Oto 7 najważniejszych powodów, dlaczego warto stosować kosmetyki hotelowe w dozownikach

1. Wygoda dla gości hotelowych.

Komfort i wygoda osób korzystających z łazienki przede wszystkim. System Press&Wash można zamontować w dowolnym miejscu łazienki – wszędzie tam, gdzie najwygodniej można z niego korzystać: koło umywalki, pod prysznicem, w okolicach wanny. Znika problem związany z postawieniem szamponu poza zasięgiem dłoni, uciekającym mydłem czy trudnością z otwarciem opakowania mokrymi rękami. Wystarczy przycisnąć wierzchem dłoni, by uzyskać porcję kosmetyku: balsamu, mydła, żelu czy szamponu. Na rynku akcesoriów hotelowych dostępne są także dozowniki bezdotykowe, które pozwalają na utrzymanie wysokiego poziomu higienicznego w łazience.

2. Stały dostęp do dobrej jakości kosmetyków.

Systemy pojemników do uzupełniania pozwalają gościom na stały dostęp do kosmetyków hotelowych. Każda z osób korzystających z łazienki ma inne zapotrzebowanie na kosmetyki, a korzystając z systemów Press&Wash mogą zużyć tyle produktów, ile potrzebują. Nie ma obaw, że mydła lub szamponu zabraknie w czasie kąpieli. Dotyczy to szczególnie gości, którzy przyjeżdżają na przynajmniej kilkudniowy pobyt, a proszą jednocześnie, aby personel sprzątający nie wchodził do ich pokojów. Jeśli w łazienkach są napełnione pojemniki, wówczas nie ma obaw, że gościom zabraknie kosmetyków.

3. Uniwersalność.

Uchwyty z dozownikami można zamontować w dowolnym miejscu łazienki – tam, gdzie najwygodniej będzie z nich korzystać. Jeśli są to ręczne dozowniki, wówczas mamy też pewną swobodę, jeśli chodzi o rodzaj kosmetyku, którym są wypełnione. Pojemnik można uzupełnić mydłem w płynie, żelem, szamponem lub balsamem, choć warto zwrócić uwagę na ich konsystencję. 

4. Łatwe utrzymanie – oszczędność pracy personelu sprzątającego.

Przy okazji sprzątania łazienki hotelowej wystarczy sprawdzić, czy w pojemnikach jest wystarczająco dużo kosmetyków. Łatwo je uzupełnić z większych zbiorczych opakowań. W zależności od modelu wystarczy zdjąć opakowanie i/lub pojemnik i go napełnić. Różne wielkości pojemników determinują różną częstość ich napełniania. Warto i ten parametr wziąć pod uwagę wybierając produkty.

5. Łatwy montaż.

Większość modeli wystarczy przykręcić do ściany lub przykleić mocną taśmą montażową. Niektóre składają się z uchwytu, który montuje się do ściany (np. mocnym przylepcem) i wymienialnych nasadzanych opakowań kosmetyków. Najwygodniejsze są jednak opcje wielorazowego pojemnika, który należy uzupełnić kosmetykiem.

6. Realne oszczędności.

Ten system wymaga jednorazowego zakupu uchwytów i/lub wielorazowych pojemników oraz okresowego dokupowania kosmetyków w zbiorczych opakowaniach, w zależności od bieżących potrzeb. Praktyka pokazuje, że pozwala to na realne oszczędności. Wynikają one nie tylko z niższych kosztów kosmetyków, ale także z mniejszej ilości wygenerowanych odpadów oraz skrócenia czasu poświęconego na sprzątanie łazienki.

7. Nowy proekologiczny trend.

Dbałość o środowisko naturalne jest jednym z kluczowych trendów ostatnich lat w branży hotelarskiej. Coraz więcej gości hotelowych wybiera obiekty pod kątem ich proekologicznego podejścia do zarządzania hotelem lub pensjonatem. 

Więcej na ten temat można przeczytać tutaj: Proekologiczne rozwiązania w hotelu – od czego zacząć?>>

Korzystanie z dozowników i wielorazowych pojemników do uzupełnienia świetnie wpisuje się w ideę hotelu przyjaznego środowisku. To ograniczenie zużycia kosmetyków i ograniczenie produkcji plastikowych odpadów.

Dozowniki na kosmetyki dla hoteli – opinie

Jak w praktyce wygląda korzystanie z dozowników? Czy sprawdzają się? Zdecydowana większość użytkowników chwali sobie to rozwiązanie, i to zarówno wśród gości hotelowych, jak i wśród personelu hotelowego. Niekiedy daje się tylko słyszeć opinie, że decydując się na montaż pojemników do uzupełniania, warto postawić na urządzenia dobrej jakości. Te z niższej półki potrafią po pewnym czasie „zużyć się”, co skutkuje ich przeciekaniem i trudnością z utrzymaniem ich w czystości. 

Sprawdź ofertę pojemników na kosmetyki z dozownikami >>

Leave a comment