Ostatnie posty

Neutralizatory zapachu i odświeżacze powietrza do hotelu - czym się różnią, jak wybrać?

Zapach panujący w pokojach i łazienkach hotelowych jest jednym z kluczowych czynników mających wpływ na zadowolenie gości z pobytu. Jak odświeżacze i neutralizatory zapachów pomagają w usuwaniu przykrych woni i utrzymaniu w pomieszczeniach przyjemnych aromatów? Czym się różnią te dwie grupy produktów? Jak wybrać profesjonalne produkty zapachowe dla hoteli?

Otaczanie się miłym aromatem buduje pozytywne odczucia i ma bezpośredni wpływ na opinię gości o hotelu. Ważne jest, aby utrzymać przyjemny zapach w newralgicznych miejscach, takich, jak: łazienki, pokoje czy korytarze. To te obszary, w których nieprzyjemne aromaty pojawiają się najczęściej i trudniej o ich usunięcie.

Rozwiązaniem są neutralizatory zapachu i odświeżacze powietrza do hoteli. To dwa podstawowe rodzaje produktów zapachowych, które pomagają walczyć z nieprzyjemnymi woniami i zwiększają komfort przebywania w pomieszczeniach. Czym się różnią, które lepiej poradzą sobie w łazience hotelowej, a które warto przeznaczyć do odświeżenia korytarzy?

Odświeżacze powietrza i neutralizatory zapachu – czym się różnią?

Na pierwszy rzut oka efekt działania obu produktów jest podobny – niwelują nieprzyjemne wonie, odświeżając powietrze w pomieszczeniu. Jednak zasada ich działania jest istotnie różna, podobnie jak przeznaczenie.

Odświeżacze powietrza uwalniają cząstki miłej „dla nosa” substancji zapachowej, maskując jednocześnie nieprzyjemne wonie. Profesjonalny odświeżacz powietrza świetnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy zależy nam na usunięciu tymczasowego nieprzyjemnego zapachu, np. dymu papierosowego czy po skorzystaniu z toalety. 

Z kolei neutralizator zapachu ma zdolność pochłaniania przykrych aromatów i skutecznego ich usuwania z otoczenia. I uwalniania w zamian przyjemnych zapachów. Skuteczny neutralizator to dobry wybór w sytuacji, kiedy w pomieszczeniu utrzymuje się ciągła uporczywa woń, np. stęchlizny z dywanów lub na meblach czy z kanalizacji. Neutralizator wychwytuje przykre zapachy, pozwalając na trwałe usunięcie problemu. Niezależnie warto również działać na źródło problemu, stosując profesjonalne środki czystości dla hoteli

Nieprzyjemny zapach – jak rozwiązać problem na stałe?

Kolejna różnica pomiędzy odświeżaczami powietrza a neutralizatorami dotyczy ich trwałości i czasu działania. Odświeżacze, dedykowane raczej do działań „doraźnych”, zwykle po niedługim czasie wietrzeją, kiedy spełnią już swoją rolę. Ale wiąże się to także z faktem, że znika także efekt ich działania. Jeśli pojawi się nieprzyjemny zapach, należy ponownie go zastosować. Jeśli więc mamy jedynie problem z okresowo pojawiającymi się niemiłymi woniami, działanie odświeżacza (np. Nilco – profesjonalny odświeżacz powietrza) będzie całkowicie wystarczające. 

Nieco innych efektów możemy się spodziewać stosując neutralizatory zapachów. Z uwagi na ich zasadę działania, są w stanie na stałe zneutralizować nieprzyjemną woń. Stosuje się je bowiem na przyczynę problemu (np. na tkaninę lub inne źródło zapachu), co skutkuje jego neutralizacją. W zamian produkty te uwalniają przyjemne kompozycje zapachowe. A ich efekt utrzymuje się na stałe.

Przeczytaj też:

Jak wykorzystać zapachy do budowy pozytywnej opinii o hotelu?>>

Rodzaje produktów zapachowych dla hoteli

Zarówna jedna, jak i druga grupa produktów, dostępna jest w różnych postaciach.

Odświeżacze powietrza dla hoteli występują jako:

  • spraye do ręcznej aplikacji – najprostsza forma, z której można korzystać wedle potrzeb (np. Odświeżacz w sprayu>>)
  • spraye elektroniczne z wymiennymi wkładami – działają samoczynnie, kiedy wykryją nieprzyjemny zapach w otoczeniu, alternatywnie mogą mieć programator, który uwalnia spray w regularnych odstępach czasu – w efekcie utrzymują stale miły aromat w pomieszczeniu.

Neutralizatory zapachów do profesjonalnego stosowania:

Jak wybrać dobry produkt?

Aby mieć gwarancję skuteczności, warto sięgać przede wszystkim po produkty specjalistyczne do profesjonalnego wykorzystania w hotelach. Daje to pewność, że są bezpieczne. Zwróćmy też uwagę na skład. Lepiej wybierać produkty zapachowe oparte na naturalnych olejkach, pozbawione szkodliwych substancji (m.in. alkoholu, metali ciężkich), przyjazne środowisku. Sięgajmy po produkty wydajne i skoncentrowane, które nawet przy niewielkiej ilości zastosowanego środka skutecznie radzą sobie z nieprzyjemnymi woniami.

Leave a comment