Ostatnie posty

Wyposażenie i akcesoria SPA dla hoteli – na co zwrócić uwagę?


Współcześnie nawet niewielkie hotele i pensjonaty oferują swoim gościom wypoczynek w strefie wellness&spa. To miejsce relaksu, ukojenia nerwów i regeneracji jest coraz bardziej pożądanym elementem w hotelu. Co powinno stanowić wyposażenie SPA? W jakie akcesoria do SPA warto się wyposażyć? Podpowiadamy.

Coraz więcej podróżujących wybierając miejsce pobytu sprawdza, czy ma ono w swojej ofercie usługi spa i wellness. Chcąc rozwinąć ofertę swojego hotelu, warto zastanowić się nad organizacją strefy SPA, jeśli dysponujemy odpowiednim zapleczem. W mniejszych obiektach można doposażyć łazienki (np. w wanny z hydromasażem) lub zorganizować usługi masażu lub zabiegów. Niektóre obiekty współpracują z zewnętrznymi kosmetyczkami i masażystami, który świadczą usługi dla gości hotelowych. To także dobra karta przetargowa w walce z konkurencją – możliwość skorzystania z basenu, sauny lub zabiegów spa w ramach pobytu w danym obiekcie jest dużą zaletą. 

Pamiętajmy też, że obecnie dbałość o zdrowie i piękny wygląd są w modzie. Dlatego warto się zastanowić, czy nie zainwestować dodatkowych środków w rozbudowę obiektu, by móc zaproponować gościom dodatkowe usługi w strefie wellness. I tu widać dwa wyraźne trendy. Pierwszy to doposażanie obiektów w sauny, wanny SPA i baseny, czyli szeroko pojętą rekreację i pielęgnację ciała przy wykorzystaniu hydroterapii. Z drugiej strony są specjalistyczne zabiegi kosmetyczne i usługi masażystów – jeśli zdecydujemy się na pójście tą drogą, wówczas warto skupić się na jakości tych usług. Ponadto wymaga to ciągłego szkolenia pracowników i śledzenia światowych trendów w kosmetyce. Specjaliści radzą, aby nie próbować wprowadzać wszystkich usług na raz, a inwestować w nie stopniowo. Zadbajmy jednak, aby dopracować ofertę i sprawić, by wyróżniała się na rynku, np. zastosowanymi kosmetykami, zabiegami lub oprawą.

Strefa SPA – jakie korzyści dla zdrowia?

Gabinety wellness to miejsce, w którym goście hotelowi mogą poprawić samopoczucie, zrelaksować się, odprężyć i wyciszyć. Zabiegi oferowane w strefie SPA (np. hydromasaż, sauna) pozytywnie wpływają na zdrowie, odżywiają i dotleniają skórę, regulują (obniżają) ciśnienie krwi i stymulują procesy odpornościowe w organizmie. Regularne korzystanie z zabiegów SPA pozwala zmniejszyć ryzyko wielu chorób cywilizacyjnych, w tym m.in. chorób układu krążenia. Proponując gościom odwiedzającym hotel skorzystanie ze strefy SPA, oferujemy jednocześnie możliwość zadbania o zdrowie. 

Wyposażenie SPA – co wybrać?

To, jakie sprzęty i wyposażenie SPA wybierzemy dla swojego obiektu, zależy w dużej mierze od możliwości, zasobów i charakteru obiektu. Do wyboru jest wiele opcji: sauna (np. fińska, na podczerwień), łaźnia (parowa, turecka, błotna), wanny terapeutyczne z hydromasażem, bicze szkockie, specjalistyczne prysznice i natryski, baseny i minibaseny spa (jacuzzi), kabiny, groty solne i lodowe, kapsuły piękności itd. Opcji jest wiele, warto przed rozpoczęciem inwestycji zbadać preferencje gości hotelowych i zastanowić się, która opcja będzie najbardziej opłacalna. 

Akcesoria do SPA – bielizna jednorazowa – postaw na higienę

Planując inwestycję w strefę SPA, weźmy pod uwagę nie tylko koszty poniesione na adaptację pomieszczeń i zakup sprzętu. Pamiętajmy, że należy przeznaczyć także środki na bieżący zakup produktów z kategorii akcesoria do SPA oraz profesjonalnych środków utrzymania czystości. To ważne, ponieważ utrzymanie wysokiego poziomu higieny w strefie wellness&spa jest kluczowym aspektem powodzenia biznesowego tej inwestycji. 

Sprzęty wykorzystywane w strefie relaksu wymagają dużego nakładu pracy podczas eksploatacji, systematycznego serwisowania, a przede wszystkim – odpowiednich procedur czyszczenia. Czystość w strefie SPA jest nie tylko ważna dla estetyki, ale ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa zdrowotnego użytkowników. Ciepła woda oraz wszelkie substancje organiczne są świetną pożywką dla rozwoju drobnoustrojów, które nie tylko mogą zagrażać zdrowiu użytkowników, ale ponadto skutkować powstawaniem nieestetycznych nalotów i przykrych zapachów. Dlatego warto sięgnąć po profesjonalne środki dedykowane strefom SPA, których stosowanie daje gwarancję utrzymania wysokiego reżimu sanitarnego. 

Jednym z aspektów utrzymania wysokiego poziomu higieny jest stosowana powszechnie bielizna jednorazowa. W gabinetach kosmetycznych są polecane do stosowania: jednorazowe czepki kosmetyczne, chusteczki kosmetyczne, kapcie (frotte, welurowe, polarowe), podkłady kosmetyczne (np. z włókniny, celulozowe), jednorazowe ręczniki (celulozowe lub z włókniny), jednorazowe akcesoria do manicure i pedicure (np. wałeczki, ręczniki), chusteczki perforowane do demakijażu czy nawet jednorazowe szlafroki z włókniny. Szeroka gama tych produktów pozwala na zapewnienie wysokiego komfortu gościom hotelowym podczas zabiegów w strefie wellness&spa.

Leave a comment